9 - 19 Юли 2010
Несебър     България

Възрастни Детски Състезателен характер Танци Хорове / Песни Оркестри Обичаи Автентични Обработени Стилизирани Класически или Маршови Оркестри и Мажоретки

Директор:  Илиян Илиянов Николов


Шампиони

Състав за песни и танци „Ополе” , гр. Ополе (Полша)

носител на Grand Prix „Златен Орфей”, златен медал и званието „Абсолютен европейски шампион” за 2010 г.

Фолклорен клуб „Гайдуница” към НЧ „Пробуда 1907” , с. Подем (България)

носител на Grand Prix „Златен Орфей”, златен медал и званието „Абсолютен европейски шампион” за 2010 г.

Фолклорен ансамбъл „Случански святки” , гр. Слуцк (Беларус)

носител на Grand Prix „Златен Орфей”, златен медал и званието „Абсолютен европейски шампион” за 2010 г.

Формация „Граовска китка”, гр. Перник (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Фолклорни песни”

Фолклорна група към НЧ „Иван Вазов” , гр. Доспат (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Автентични песни”

Хор за многогласно народно пеене към НЧ „Светлина 2000”, с. Кортен, общ. Нова Загора (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Обработени песни”

Квартет „Етно войсес” към ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Велико Търново (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Обработени песни”

Михаил Кокорев, гр. Кисловодск (Русия)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Естрадни песни”

Вокална група „Хармония” към НЧ „Развитие”, гр. Севлиево (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Стари градски песни”

Фолклорен състав към Университет „Сюлейман Демирел” , гр. Испарта (Турция)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Оркестри”

„Бамидбар” , гр. Тел Авив (Израел)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Оркестри”

Танцов ансамбъл „Северняче” към ОУ „Св. Климент Охридски”, гр. Попово (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Детски танцови състави”

Народен театър за танци „Жемчужина” , гр. Лиски (Русия)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Детски танцови състави”

Фолклорна група „Ратилелис” , гр. Каунас (Литва)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Детски фолклорни ансамбли”

Алина Алукаева, с. Лямбир, Република Мордовия (Русия)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Детски индивидуални изпълнители”

Снимки на фестивала

Новини за фестивала

14 Септември 2022

Филм с атмосферата на XIV Европейски шампионат по фолклор „Евро фолк“ 2022 ще предаде най-вълнуващите моменти от събитието

Най-вълнуващите сценични изяви за лятото на 2022 година на над 800 участници от България, Беларус, Грузия, Малайзия, Полша, Русия, Унгария и Хърватска бяха запаметени на филмова лента, за да…
5 Юли 2022

Грузински състав е големият победител в присъствения Европейски шампионат по фолклор „Евро фолк 2022”, а хърватски оркестър – в онлайн изданието

Първото място на Европейския шампионат по фолклор „Евро фолк  2022” спечели Ансамбъл за танци „Мхедрули – 2“ към Ансамбъл за песни и танци „Мхедрули“ – Кобулети, Аджария, Грузия, с…
25 Март 2022

Европейският шампионат по фолклор „Евро фолк“ ще се проведе и в дистанционен формат

Организационният комитет на Европейския шампионат по фолклор „Евро фолк“ за трета поредна година устройва провеждането му не само в традиционен присъствен вариант, но и в онлайн…
Виж всички новини