9 - 19 Юли 2010
Несебър     България

Възрастни Детски Състезателен характер Танци Хорове / Песни Оркестри Обичаи Автентични Обработени Стилизирани Класически или Маршови Оркестри и Мажоретки

Директор:  Илиян Илиянов Николов


Шампиони

Състав за песни и танци „Ополе” , гр. Ополе (Полша)

носител на Grand Prix „Златен Орфей”, златен медал и званието „Абсолютен европейски шампион” за 2010 г.

Фолклорен клуб „Гайдуница” към НЧ „Пробуда 1907” , с. Подем (България)

носител на Grand Prix „Златен Орфей”, златен медал и званието „Абсолютен европейски шампион” за 2010 г.

Фолклорен ансамбъл „Случански святки” , гр. Слуцк (Беларус)

носител на Grand Prix „Златен Орфей”, златен медал и званието „Абсолютен европейски шампион” за 2010 г.

Формация „Граовска китка”, гр. Перник (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Фолклорни песни”

Фолклорна група към НЧ „Иван Вазов” , гр. Доспат (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Автентични песни”

Хор за многогласно народно пеене към НЧ „Светлина 2000”, с. Кортен, общ. Нова Загора (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Обработени песни”

Квартет „Етно войсес” към ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Велико Търново (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Обработени песни”

Михаил Кокорев, гр. Кисловодск (Русия)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Естрадни песни”

Вокална група „Хармония” към НЧ „Развитие”, гр. Севлиево (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Стари градски песни”

Фолклорен състав към Университет „Сюлейман Демирел” , гр. Испарта (Турция)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Оркестри”

„Бамидбар” , гр. Тел Авив (Израел)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Оркестри”

Танцов ансамбъл „Северняче” към ОУ „Св. Климент Охридски”, гр. Попово (България)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Детски танцови състави”

Народен театър за танци „Жемчужина” , гр. Лиски (Русия)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Детски танцови състави”

Фолклорна група „Ратилелис” , гр. Каунас (Литва)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Детски фолклорни ансамбли”

Алина Алукаева, с. Лямбир, Република Мордовия (Русия)

носител на Първа награда „Златен Орфей”, златен медал и званието „Европейски шампион” за 2010 г. в категория „Детски индивидуални изпълнители”

Снимки на фестивала

Новини за фестивала

12 Януари 2021

Директорът на отдел „Корпоративно планиране“ към кметство Куала Лумпур (Малайзия) връчи награда от името на президента на ЕАФФ

Директорът на отдел „Корпоративно планиране“ към кметство Куала Лумпур (Малайзия) – г-н Хайрул Азмир бин Ахмад връчи награда на участник и художествения му ръководител, представили творчеството…
13 Ноември 2020

Петдневно приключение в разгара на лятото ще бъде XIII-тото издание на Европейския шампионат по фолклор "Евро фолк" 2021

От 1 до 5 юли 2021 Несебър, Слънчев бряг, Поморие и Свети Влас ще домакинстват на XIII-тото издание на Европейския шампионат по фолклор "Евро фолк 2021". Магията на традиционните…
31 Август 2020

Танцова група "Kand ja Kabid" представя фолклорните игри и народните облекла, характерни за Естония

Танцова група "Kand ja Kabid" към Културен център - Талин, Естония, e носител на златен медал в категория "Групи за фолклорни танци - модерна хореография" и на номинацията за Гран При…
Виж всички новини