Nikolai Rizol - Chardash

Accordion Quartet "Sondeckiukai'"

Siauliai Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Първа група: до 18 г. включително

Slovak folk song: Odzemok/ Russian folk song: Oci cierne/ Polka Emily

Adam Zalesak

Považská Bystrica Словакия

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: 7 - 9 години

B. Górnik - Children's suite no. I - Robber's dance

Adam Żyła

Kańczuga Полша

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

A. Pribylov Vengrų šokis

Adrija Stonkutė

Priekulė, Klaipėdos rajonas Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

1) V. Poneliene - Forest fairy tale "Sparrow adventures"

2) V. Poneliene - Musical tale "Dog, Rooster and Fox"

Augustas Rimgaila

Siauliai Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

P. ČETKAUSKAS, WALTZ "ORPHAN"P. ČETKAUSKAS, VALSAS "NAŠLAITĖLĖ"

AURĖJA MATULIONYTĖ

Klaipėdos raj. Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

Raimundas Martinkenas "TA TA TO" (Lithuanian multipart song) and Katia & Gvantsa Buniatishvili - Astor Piazzolla "Libertango improvisation"

Deividas Sajieta & Guste Tumasonyte

Vievis Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Първа група: до 18 г. включително

Bosna I i II

Ensar Djulovic

Zivinice Босна и Херцеговина

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

arr. S. Roszko - "Przybieżeli do Betlejem" Polish Christmas Carol, B. Mokrousow - Lonely harmony and A. Dorensky - Dance

Ernest Sawicki

Puńsk Полша

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: 7 - 9 години

O.Mello: Dixilandik, O. Mello: Slovenské Ródeo

Filip Holtan

Žilina Словакия

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: 7 - 9 години

Simon a Matúš- edited Marta Hrášková, M. Košnár: Slovakia Lexus tango

Filip Kubaščík

Žilina Словакия

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: 7 - 9 години

1. Neljäpuari Kihnust

2. Võru polka

Folk-music ensemble "Cantelo"

Pärnu Естония

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Първа група: до 18 г. включително

E. Derbenko "Carmen" Collage

Ieva Černiauskaitė

Kaunas Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Пета група:  16-18 години

P. Frosini - La Mariposita

Joanna Jamrozik

Jarosław Полша

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Пета група:  16-18 години

Dalibor Djukic - Balkanika

Jonas Vozbutas

Mazeikiai Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Четвърта група: 13-15 години

1) S. Vericello Dance of robots

2) A. Korobeinikov - Cinderella

Juozas Vybornas

Kaunas Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

A. Dorenski - Transcarpathian dance

Kacper Świtalski

Kańczuga Полша

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

Vitalija Poneliene - Birds conversation and Vitalija Poneliene - Forest story (Sleeping wind; Bee and elephant)

Karolis Rauba

Šiauliai Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

1) "Stick - drum Dance"

2) "Storm"

Li Yaqing

Dalian Китай

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Manfred Schmitz - Mickey Mouse Rag

Mantas Balnaitis, Marius Balnaitis

Kaunas Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Първа група: до 18 г. включително

Zahraj mi hudacku, Spartan dance, Chodi mily, Daichovo horo

Matej Kysel

Považská Bystrica Словакия

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

W. Szainski - Giena's crocodile song , G. Borsuk - Etude no. 5 based on a Lublin folk melody - Mom, my mother

Mikołaj Wańkowicz

Jarosław Полша

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Пета група:  16-18 години

G. Di Pasquale - Little Czar

Modestas Kaminskas, Marija Kaminskaitė

Elektrenai Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Първа група: до 18 г. включително

A. Nizhnik "Lithuanian notebook"

Motiejus Dudnikas

Siauliai Литва

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Четвърта група: 13-15 години

La Campanella, Paganini arr. Rudolf Wurtner

Nita Linna

Äänekoski Финландия

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Пета група:  16-18 години

A. Chudoba - folk polka, folk melody

Szymon Kukla

Jarosław Полша

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: 7 - 9 години

1) "Spring To Pamir Ranch"

2) "Storm"

YuJunTeng

Dalian Китай

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Четвърта група: 13-15 години

"Копаница" - Ибро Лолов и "Тракийска ръченица" - Иво Папазов

Антоан Станимиров

Стара Загора България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Четвърта група: 13-15 години

Георги Гълъбов "Дилмано Дилберо"

Артур Ангелов Калчев

Бургас България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

В. А. Семенов "Болгарская сюита"

Баранов Александр

Сосново Русия

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Пета група:  16-18 години

"Спускане с шейна" - Борис Аврамов

Валентин Димитров Гавраилов

Велико Търново България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

ПАСТОРАЛНА СЮИТА "ОРФЕЕВИ ПЕСНИ" - Георги Митев

Валентин Емилов Тодоров

Велико Търново България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Четвърта група: 13-15 години

Тракийски ръченик

Димитър Петранов

Аксаково България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Четвърта група: 13-15 години

"Иванчово хоро" - Иван Милев и "Ръченица" - Ангел Чакъров

Динко Стайков

Стара Загора България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Пета група:  16-18 години

1) "Кантри" - А. Доренский

2) РНП "Живет моя отрада" - обр. Э. Заботкина

Захаров Александр Александрович

Кулебаки Русия

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Четвърта група: 13-15 години

Песен и Ръченица

Иван Емилов Кедиков

Велико Търново България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

"Балкански сувенир" - Александър Чуев

Иванеса Лазарова Илиева

Ловеч България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Четвърта група: 13-15 години

Реченька и полька Янка

Клюшенков Андрей Дмитриевич

Октябрьский Русия

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Пета група:  16-18 години

Русская народная песня "Как под яблонькой" обработка Аз. Иванова и Н. Чайкин "Танец снегурочки"

Кондрякова Анна

Кстово Русия

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: 7 - 9 години

"Миниатюра"

Маргарита Василева Мирчева

Велико Търново България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

Украинская народная песня "Весёлые гуси" в обработке А. Летунова

Печерских Софья

Нефтеюганск Русия

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

"Игра в снега" - Борис Карадимчев; Смесено хоро - обр.Т. Бакалов; Пайдушка - Св. Обретенов

Теодор Владимиров Басарски

Ловеч България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: 7 - 9 години

Малка танцова сюита в народен дух - Георги Митев/ Ихтиманска копаница - Ибро Лолов

Теодор Тодоров

Дряново България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Трета група: 10-12 години

"Утро" - Христо Георгиев

Формация "Дисонанс"

Велико Търново България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Първа група: до 18 г. включително

"Тракийско настроение" - Петър Ралчев и "Казанлъшка копаница" - Димитър Колев

Цветелин Димитров

Стара Загора България

G1) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Пета група:  16-18 години

Jonas Tamulionis Partita 1, 2 movements

Deividas Dombovskis

Užpaliai Литва

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Шеста група: 19-25 години

Дончевска ръченица

Kaloyan Kumanov & KillaBee

Пловдив България

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: над 18 г. и без възрастови ограничения

Zoran Bozanic - Toccata op.2

Michał Dąbrowski

Myślibórz Полша

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Шеста група: 19-25 години

"Zielona Stecka"

The Students Song and Dance Ensemble "Katowice"

Katowice Полша

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: над 18 г. и без възрастови ограничения

V. Semionov "Don Rhapsody"

Vytenis Danielius

Kaunas Литва

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Шеста група: 19-25 години

A. Piazzolla "Escualo"

Vytenis Danielius and Monika Ryskute

Kaunas Литва

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: над 18 г. и без възрастови ограничения

Михалска копаница - Муз. Д. Ангелов, ар. П. Димитров/ Ръченица - Муз. П. Димитров, ар. П. Димитров

Акордеонен квинтет

Котел България

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: над 18 г. и без възрастови ограничения

"Празнично хоро" - Ангел Чакъров

Ангел Чакъров

Стара Загора България

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Седма група: над 25 години

С. Курмангазы «Адай». Переложение А. Гайсина, М. Косова

Ансамбль «Этно-Пять»

Санкт-Петербург Русия

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: над 18 г. и без възрастови ограничения

"Сказ о Тихом Доне" - В. Семёнов

Бертов Леонид

Маркс Русия

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Шеста група: 19-25 години

"Парафраз на народную тему" - В. Власов

Ганкевич Павел Алексеевич

Асбест Русия

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

"Първомайско хоро" - Иван Милев и "Тракийска ръченица"

Динко Стайков и Гроздан Огнянов

Стара Загора България

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Първа група: до 18 г. включително

1. M. Vittenet "Accordeon boheimien" 2. D. Paula "Ragtime" 3. В. Монти "Чардаш"

Дуэт Наталья Гольдман - рояль/ Виктор Тарасов - аккордеон

Нарва Естония

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: над 18 г. и без възрастови ограничения

В. Семенов - импровизация на тему казачьей песни "Соловейко"

Ильмент Эллина

Саратов Русия

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Шеста група: 19 - 25 години

"Фолклорни ритми" - Атанас Стоев

Оркестър "Канарите"

Пловдив България

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: над 18 г. и без възрастови ограничения

"Ново начало" - авторско парче

Павел Димитров

Аксаково България

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Шеста група: 19-25 години

"Милево хоро" - Иван Милев и "Ръченица" - Иван Милев

Станимир Сталев и Господин Иванов

Стара Загора България

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Втора група: над 18 г. и без възрастови ограничения

Виктор Сурцуков "Волжские дали"

Федотов Владислав

Саратов Русия

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Шеста група: 19 - 25 години

Ф. Анжелис Бубунет Р. Бажилин Регтайм

Харланова Светлана

Нефтеюганск Русия

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

"Пътуване във времето"

Явор Куманов

Пловдив България

G2) Фолклорни и класически инструментални състави (ансамбли, оркестри)

Седма група: над 25 години