1 Януари - 31 Декември 2015

Заявка за участие

  до 31 Октомври 2015

Европейският TV шампионат „Euro Folk 2015” се провежда в рамките на Музикални празници „Euro Folk 2015” – Светът е телевизия. Музикалните празници „Euro Folk” се провеждат и през цялата 2015 година под егидата на Европейската Асоциация за Фолклорни фестивали – EAFF. През 2014 година в Музикални празници “Euro Folk” се проведоха деветдесет международни музикални фестивала от различни европейски държави, а през 2015 година освен тях и Европейския телевизионен фолклорен шампионат, oчакваме да се включат и други фестивали за традиционни народни изкуства.

Регламент

Годишни шампиони

„Я, изгрей, слънце“ — ФФ „Чемерика“ към ОНЧ „Антон Страшимиров“

  гр. София     България
Народни песни

„Dances and songs of the highladers from Beskidy Mountains” — Фолклорен танцов ансамбъл „Poligrodzianie”

  гр. Познан     Полша
Народни танци

“La Quadrighia” — Giulio - Julyo D'Agostino

  Италия
Индивидуални изпълнители

„Спете скъпи очи” — ДВГ "Детелини" към НЧ "Съзнание – 1907"

  гр. Сливница     България
Стари градски песни

“Saman dance” — Фолклорен музикален ансамбъл "Garuda Muda" & Фолклорна група "Gantari Gita Khatulistiwa"

  Източна Джакарта      Индонезия
Абсолютен шампион

Шампиони за Декември

“Jume – Nevenji” — Музикална група "Bamdad"

  Mashhad     Ислямска република Иран
Народни песни

“Tur pagāja visa diena” — Фолклорен танцов ансамбъл "Liksme" към Културен център

  гр. Даугавпилс     Латвия
Народни танци

„Ганкино хоро“ — Виталий Ермачков към Санкт-Петербургски Университет за Култура

  гр. Санкт Петербург     Русия
Индивидуални изпълнители

“Тъга” — Формация за градски песни "Ноктюрно" към Община Дупница

  гр. Дупница     България
Стари градски песни

“Tur pagāja visa diena” — Фолклорен танцов ансамбъл "Liksme" към Културен център

  гр. Даугавпилс     Латвия
Абсолютен шампион

Шампиони за Ноември

„Wedding song“ — Музикална група „Balti” към Център за култура и образование към Община Бабит

  гр. Бабит     Латвия
Народни песни

„Dances and songs of the highladers from Beskidy Mountains” — Фолклорен танцов ансамбъл „Poligrodzianie”

  гр. Познан     Полша
Народни танци

„Заспал юнак“ — Неделя Паскова

  с. Малево, общ. Чепеларе     България
Индивидуални изпълнители

“Не те проклинам” — ГСГП "Искри от младостта" към НЧ "Искра - Летница 1997 г."

  гр. Летница     България
Стари градски песни

„Dances and songs of the highladers from Beskidy Mountains” — Фолклорен танцов ансамбъл „Poligrodzianie”

  гр. Познан     Полша
Абсолютен шампион

Шампиони за Октомври

„Зарад тебе, моме“ — Вокална формация "Челебии" към НЧ "Развитие - 1873"

  гр. Пещера     България
Народни песни

„Средногорска сюита“ — Представителен танцов състав „Чавдар“ към Младежки дом

  гр. Пазарджик     България
Народни танци

„Рано ми е, море“ — Валерия Върбанова при НМУ "Любомир Пипков"

  гр. София     България
Индивидуални изпълнители

„Сънувах сън“ — Група за балкански градски фолклор "Сълзица" към Дневен център за стари хора

  гр. Хисаря     България
Стари градски песни

„Средногорска сюита“ — Представителен танцов състав „Чавдар“ към Младежки дом

  гр. Пазарджик     България
Абсолютен шампион

Шампиони за Септември

„Добруджа е пъстра градина“ — Folklore group "Son's of Dobrudja"/ "Fiii Dobrogei" - Centrul Cultural Judetean Constanta "Teodor T. Burada"

  гр. Констанца     Румъния
Народни песни

„Hora“ — Ансамбъл „Вылченицений“

  с. Вылченец, район Калараш     Румъния
Народни танци

“Копаница” — Данаил Йорданов към НЧ „Надежда 1925“

  с. Туркинча, общ. Дряново     България
Индивидуални изпълнители

„Когато дойдеш в Аржентина” — Виолета Балканска

  гр. Ловеч     България
Стари градски песни

„Добруджа е пъстра градина“ — Folklore group "Son's of Dobrudja"/ "Fiii Dobrogei" - Centrul Cultural Judetean Constanta "Teodor T. Burada"

  гр. Констанца     Румъния
Абсолютен шампион

Шампиони за Август

„Я, изгрей, слънце“ — ФФ „Чемерика“ към ОНЧ „Антон Страшимиров“

  гр. София     България
Народни песни

„Добруджанска сюита“ — Ансамбъл за народни танци "БЪЛГАРАНИ" към Сдружение "АНТ БЪЛГАРАНИ"

  гр. София     България
Народни танци

“La Quadrighia” — Giulio - Julyo D'Agostino

  Италия
Индивидуални изпълнители

„Спете скъпи очи” — ДВГ "Детелини" към НЧ "Съзнание – 1907"

  гр. Сливница     България
Стари градски песни

„Добруджанска сюита“ — Ансамбъл за народни танци "БЪЛГАРАНИ" към Сдружение "АНТ БЪЛГАРАНИ"

  гр. София     България
Абсолютен шампион

Шампиони за Юли

„Ой, шопе, шопе” — Хор за многогласно народно пеене "Кохортис" към НЧ "Светлина 2000"

  с. Кортен, общ. Нова Загора     България
Народни песни

„Ratoeh“ — Bungong Aceh, Urban and Regional Planning, Gadjah Mada University

  гр. Джокякарта     Индонезия
Народни танци

“De rapkek” — Hayk Mkhoyan към Кавказка асоциация на международните фестивали

  гр. Ереван     Армения
Индивидуални изпълнители

“Синьото елече” — Вокална група за стари градски, популярни и шлагерни песни за България "Оренда" към НЧ „Тодор Пеев 1871“

  гр. Етрополе     България
Стари градски песни

„Ratoeh“ — Bungong Aceh, Urban and Regional Planning, Gadjah Mada University

  гр. Джакарта     Индонезия
Абсолютен шампион

Шампиони за Юни

„Торнала е Елица“ — Ансамбъл "Изворче" към НЧ "Христо Ботев - 1914"

  гр. Крумовград     България
Народни песни

“Dari tā, dari šitā” — BDA Teiksmiņa, The concert Organization AVE SOL

  гр. Рига     Латвия
Народни танци

Oltenian song — Дана при Комична опера за деца

  гр. Букурещ     Румъния
Индивидуални изпълнители

“Докато сме млади” — Мъжка вокална група "Шипково 2002" към НЧ "Светлина - 1902 г."

  с. Шипково, общ. Троян     България
Стари градски песни

“Dari tā, dari šitā” — BDA Teiksmiņa, The concert Organization AVE SOL

  гр. Рига     Латвия
Абсолютен шампион

Шампиони за Май

"Море, два са млади" — Фолклорна формация "От извора" към 74-то СОУ "Гоце Делчев"

  гр. София     България
Народни песни

“Puspa Pesona” — Rumah Angklung and Sanggar Ayunda Puspita

  гр. Джакарта     Индонезия
Народни танци

„Море, аресах си“ — Николета Димитрова

  гр. Петрич     България
Индивидуални изпълнители

„Desperado“ — Виолета Балканска

  гр. Ловеч     България
Стари градски песни

“Puspa Pesona” — Rumah Angklung and Sanggar Ayunda Puspita

  гр. Джакарта     Индонезия
Абсолютен шампион

Шампиони за Април

„Алтъно ле“ — ФА "Капитан Петко войвода" към Тракийско дружество "Родопи"

  гр. Асеновград     България
Народни песни

“Saman dance” — Фолклорен музикален ансамбъл "Garuda Muda" & Фолклорна група "Gantari Gita Khatulistiwa"

  Източна Джакарта     Индонезия
Народни танци

„Я се малък ожених“ — Марияна Евтимова

  гр. Чепеларе     България
Индивидуални изпълнители

„Малка къща“ — Дует "Емоция" към НЧ "Пробуда 1928"

  гр. Бяла, обл. Варна     България
Стари градски песни

“Saman dance” — Фолклорен музикален ансамбъл "Garuda Muda" & Фолклорна група "Gantari Gita Khatulistiwa"

  Източна Джакарта     Индонезия
Абсолютен шампион

Шампиони за Март

"Arieş din adus fiti" — Културна група към Асоциация “Plaiuri Ariesene”

  гр. Турда     Румъния
Народни песни

„Тракийски смесен танц“ — Представителен фолклорен ансамбъл "Слав Бойкин" към НЧ "Св. св. Кирил и Методий - гр. Раковски - 1908"

  гр. Раковски     България
Народни танци

Oltenian song — Комична опера за деца

  гр. Букурещ     Румъния
Индивидуални изпълнители

"Мили мой" — Цветанка Попова

  гр. Дупница     България
Стари градски песни

„Тракийски смесен танц“ — Представителен фолклорен ансамбъл "Слав Бойкин" към НЧ "Св. св. Кирил и Методий - гр. Раковски - 1908"

  гр. Раковски     България
Абсолютен шампион

Шампиони за Февруари

Етно музикална композиция — Фолкорен музикален ансамбъл "Garuda Muda"

  гр. Джакарта     Индонезия
Народни песни

"Шопска плетеница" — Фолклорен танцов клуб "Хисарски ритми" към НЧ "Иван Вазов – 1904"

  гр. Хисаря     България
Народни танци

"Запали се Янина планина" — Райна Христова

  гр. Дупница     България
Индивидуални изпълнители

„Катинар“ — Група за стари градски песни "Мездрея" към НЧ "Просвета 1925 - Мездра"

  гр. Мездра     България
Стари градски песни

"Шопска плетеница" — Фолклорен танцов клуб "Хисарски ритми" към НЧ "Иван Вазов – 1904"

  гр. Хисаря     България
Абсолютен шампион

Шампиони за Януари

„Дунавско хоро“ — МФГ "Змей горянин" към НЧ "Факел 1926"

  с. Зверино, общ. Мездра     България
Народни песни

Tiganesc — Колектив " Извораш"

  с. Сипотени, район Калараш     Република Молдова
Народни танци

„Калинка“ — Дарья Колбасеева

  гр. Москва     Русия
Индивидуални изпълнители

„Пей ми песен за душата“ — Вокална група "Средногорски славеи" към НЧ "Напредък 1869"

  гр. Пирдоп     България
Стари градски песни

Tiganesc — Колектив " Извораш"

  с. Сипотени, район Калараш     Република Молдова
Абсолютен шампион