1 Януари - 31 Декември 2019

Заявка за участие

  до 1 Октомври 2019

Европейският TV шампионат „Euro Folk 2019” се провежда в рамките на Музикални празници „Euro Folk 2019” – Светът е телевизия. Музикалните празници „Euro Folk” се провеждат и през цялата 2019 година под егидата на Европейската Асоциация за Фолклорни фестивали – EAFF. През 2018 година в Музикални празници “Euro Folk” се проведоха деветдесет международни музикални фестивала от различни европейски държави, а през 2019 година освен тях и Европейския телевизионен фолклорен шампионат, oчакваме да се включат и други фестивали за традиционни народни изкуства.

 

Регламент

Годишни шампиони

SUBATOS VAKARE ("В събота вечерта") — Folk Music Ensemble "Jovarėlis" at Šiauliai Saulius Sondeckis Gymnasium of Arts

  Шауляй     Литва
Народни песни

"Дунавски танц" — Танцов състав "Луди млади" към СУ "Сава Доброплодни"

  Шумен     България
Народни танци

"Торнеро" — Атеха

  Улан Кхад, Вътрешна Монголия     Китай
Индивидуални изпълнители

"Шопска сюита" — Ансамбъл "Фолклорика" при Школа по народни танци "Фолклорика"

  София     България
Абсолютен шампион

Шампиони за Декември

Шопска китка — Фолклорно трио "Авлига" към НЧ "Пейо Крачолов Яворов - 1978"

  Дупница     България
Народни песни

Фолклорна импресия — KUD Pušća

  Загреб     Хърватска
Народни танци

"По полето" — Кристина Иванова към НЧ "Пробуда - 1923 г."

  с. Овчарци, общ. Сапарева баня     България
Индивидуални изпълнители

Фолклорна импресия — KUD Pušća

  Загреб     Хърватска
Абсолютен шампион

Шампиони за Ноември

"У матери была дочь" — Хор "UNDINE" към Културен център

  Царникава     Латвия
Народни песни

Из "Tengerleg Ordos" — Арт група "Guru Songs of Hangjin"

  Ордос, Вътрешна Монголия     Китай
Народни танци

"Folk song Medley" — Сейон Хуанг и Минжи Ким към Ансамбъл "Yulguem"

  Сеул     Република Корея
Индивидуални изпълнители

Из "Tengerleg Ordos" — Арт група "Guru Songs of Hangjin"

  Ордос, Вътрешна Монголия     Китай
Абсолютен шампион

Шампиони за Октомври

"Ciuleandra" — Вокална група към Музикален театър "Амбасадори"

  Букурещ     Румъния
Народни песни

"300 спартанци" — Национален танцов ансамбъл "Ромиосини"

  Лимасол     Кипър
Народни танци

"Торнеро" — Атеха

  Улан Кхад, Вътрешна Монголия     Китай
Индивидуални изпълнители

"300 спартанци" — Национален танцов ансамбъл "Ромиосини"

  Лимасол     Кипър
Абсолютен шампион

Шампиони за Септември

"Имала мама одну дочку" — Народен фолклорен ансамбъл "Терныця"

  Харков     Украйна
Народни песни

"Санжаривка" — Народен ансамбъл за танци "ВИЗЕРУНКИ"

  Полтава     Украйна
Народни танци

"Стани, мари моме" — Валя Дъбова към НЧ "Иван Вазов -1958"

  с. Буково, общ. Мадан     България
Индивидуални изпълнители

"Санжаривка" — Народен ансамбъл за танци "ВИЗЕРУНКИ"

  Полтава     Украйна
Абсолютен шампион

Шампиони за Август

"Дошла кума" — Хор "Акварел" и Хор "Пролисок"

  Киев     Украйна
Народни песни

"Дунавски танц" — Танцов състав "Луди млади" към СУ "Сава Доброплодни"

  Шумен      България
Народни танци

"Високо моме, черноко" — Слави Демерджиев към НЧ "Христо Ботев 1914"

  Крумовград      България
Индивидуални изпълнители

"Дунавски танц" — Танцов състав "Луди млади" към СУ "Сава Доброплодни"

  Шумен     България
Абсолютен шампион

Шампиони за Юли

"Станкиното лице" — Фолклорна формация "Трапезица"

  Велико Търново     България
Народни песни

"Калушари" — Teatrul Muzical Ambasadorii

  Букурещ     Румъния
Народни танци

"Жъни, наваляй, невясто" — Петя Билбилева към НЧ "Развитие - 1873"

  Пещера      България
Индивидуални изпълнители

"Калушари" — Teatrul Muzical Ambasadorii

  Букурещ     Румъния
Абсолютен шампион

Шампиони за Юни

ЗАНА — Младежка фолклорна формация "От извора" към 74 СУ "Гоце Делчев"

  София     България
Народни песни

Блок програма — Интернациональный фольклорный коллектив "Krapiva" при Российский университет дружбы народов ( RUDN University)

  Москва     Русия
Народни танци

"Стъпвай, пристъпвай, хубава Радке" — Деляна Манева към НЧ "Христо Смирненски - 1925 г. - гр. Садово"

  Садово     България
Индивидуални изпълнители

Блок програма — Интернациональный фольклорный коллектив "Krapiva" при Российский университет дружбы народов ( RUDN University)

  Москва     Русия
Абсолютен шампион

Шампиони за Май

"Мари моме, бяло моме" — Ансамбъл за народни песни "Китка шарена" към НЧ "Просвета - 1935"

  с. Катунци, общ. Сандански     България
Народни песни

"Mission" — Nouvelle Epoque

  Квебек     Канада
Народни танци

"Яно мари" — Стояна Каравелова към НЧ "Съвременник - 1986"

  Пловдив     България
Индивидуални изпълнители

"Mission" — Nouvelle Epoque

  Квебек     Канада
Абсолютен шампион

Шампиони за Април

SUBATOS VAKARE ("В събота вечерта") — Folk Music Ensemble "Jovarėlis" at Šiauliai Saulius Sondeckis Gymnasium of Arts

  Шауляй     Литва
Народни песни

Празнични танци — Представителен танцов ансамбъл "Балкан" към НЧ "Развитие - 1869"

  Дряново     България
Народни танци

"По двор ходи Елена невеста" — Мария Стойнева към ЦПЛР - ОДК гр. Перник

  Перник     България
Индивидуални изпълнители

Празнични танци — Представителен танцов ансамбъл "Балкан" към НЧ "Развитие - 1869"

  Дряново     България
Абсолютен шампион

Шампиони за Март

"Дай си ма, майчинко" — Фолклорен ансамбъл "Изворче" към НЧ "Христо Ботев 1914"

  Крумовград     България
Народни песни

"Шопска сюита" — Ансамбъл "Фолклорика" при Школа по народни танци "Фолклорика"

  София     България
Народни танци

"Шинко льо мъри хубава" — Теменужка Кайджиева към НЧ "Отец Паисий - 1926"

  с. Полковник Серафимово, общ. Смолян     България
Индивидуални изпълнители

"Шопска сюита" — Ансамбъл "Фолклорика" при Школа по народни танци "Фолклорика"

  София     България
Абсолютен шампион

Шампиони за Февруари

"Недо ле, хубавице ле" — Женски народен хор "Плетеница" към НЧ "Съвременник - 1986"

  Пловдив     България
Народни песни

"Oro trupa na sred sela" — KSD Bambi Bec

  Виена      Австрия
Народни танци

"Пойде мома икиндия на вода" — Мария Димитрова към НМУ "Любомир Пипков"

  София      България
Индивидуални изпълнители

"Oro trupa na sred sela" — KSD Bambi Bec

  Виена     Австрия
Абсолютен шампион

Шампиони за Януари

KATENYKA — Коми-Пермяцкий ансамбль песни и танца "Шондiбан", ГКБУК "Коми-Пермяцкий этнокультурный центр"

  Кудымкар, Пермский край     Русия
Народни песни

"Копаница" — Представителен фолклорен ансамбъл "Слав Бойкин" към НЧ "Св.Св.Кирил и Методий-гр. Раковски-1908"

  Раковски     България
Народни танци

"Ихтиманска копаница" — Милко Христов към ВТУ "Св. Св. Кирил и Методий"

  Велико Търново     България
Индивидуални изпълнители

"Копаница" — Представителен фолклорен ансамбъл "Слав Бойкин" към НЧ "Св.Св.Кирил и Методий-гр. Раковски-1908"

  Раковски     България
Абсолютен шампион